mysteriesnegl vs dræbersnegl

Indlæg fra det gamle forum, gengivet som arkiv. Er det dit indhold, og vil du have det fjernet eller dit navn gendannet?

Frankech — 22. marts 2010, 20:19

ville bare lige høre om man kunne have mysteriesnegle sammen med dræber snegle?????? eller om dræber sneglene ville æde demB)

Annemette1 — 22. marts 2010, 20:23

hvis det er Helena dræbersnegl så nej 🙂 har dem selv sammen og ingen gang mysteriesnegle ungerne spiser de:D så det kan du roligt have sammen

Frankech — 22. marts 2010, 20:27

lyder nice for har haft kæmpe snegle problemer før så har helena snegle i i forvejen;) men har set på nogen forskellige mysterie snegle jeg syntes der var pæne:D men ville ikke købe dem hvis de bare blev ædtB)

Hugo — 22. marts 2010, 20:33

Hos mig ædder rovsneglene mysteriesnegle ungern.................. Heldigvis, da der kommer rigtig mange af dem, men når mysteriesneglene bliver 1cm er de for store for helenaerne 😀

Frankech — 22. marts 2010, 20:35

det lyder fair nok så gør jeg nok et forsøg på et tidspunkt

Spørgsmål & svar

Der er endnu ikke stillet nogen spørgsmål om dette.

Log ind for at stille et spørgsmål.