Ipod Touch, 8,32 og 64 gb.
Indlæg fra det gamle forum, gengivet som arkiv. Er det dit indhold, og vil du have det fjernet eller dit navn gendannet?
Martin H. — 5. maj 2010, 22:22
nu syntes jeg vi mangler en tråd om ipods, helt bestemt en Ipod Touch.
jeg har sparet op og har bestemt mig for at den lille tingest skal med hjem i min lomme når jeg tager ud og køber ind
her en af dagene.
nu vil jeg høre hvad jer derude syntes om den, om i har en, hvad i er gladest for på den, hvilke funktioner der er de bedste og om i har den på 8,32 eller 64 GB.
jeg går selv efter den på 8GB da jeg ikke har behov for så mange billeder, spil, sange OSV. især ikke sange da jeg mest holder mig til nogle få atister som Michael Jackson, Tom Jones, Elvis Presley og et par andre.
Jeg glæder mig til at læse jeres kommentare...
Mvh, Martin 'TrøffelTyven' Hansen.😀
jery — 6. maj 2010, 07:56
JanniV — 6. maj 2010, 12:03
hvorfor vil du have en ipod touch, ?
Millefisk — 6. maj 2010, 13:03
Hun bruger den rigtigt meget til musik og er på nettet på den, og 8 gb er rigeligt. Hun var ikke i nærheden af at skulle bruge 8 gb, da hun havde nanoen.
Oscar — 6. maj 2010, 17:05
Jeg har en 64 gb, med omkring 4200 sange, masser af applikationer, facebook, twitter, akvariesiden bla. 😀
Jeg har fyldt ca. 34 gb op på den. Hvis i undrer jer over hvordan jeg fik råd til alle de sange er det fordi jeg har downloadet meget af det. (Ved godt det er ulovligt, men mine yndlingsartister har jeg købt albumsne fra.)
Dem jeg kender som har en 8 gb synes det er for lidt, du får det hurtigt fyldt op.
Aarupianeren — 6. maj 2010, 19:43
Martin H. — 6. maj 2010, 23:35
skrevet dette på🙂 8GB er rigeligt til mig, jeg får sku ikke mere end 50 sange sikkert og næsten ingen programmer da det meste er noget L--t så jeg hygger mig med at gå på nettet og spille de få spil jeg nu har
. Ps:denne besked er skrevet på min iPod:) 🙂
Oscar — 6. maj 2010, 23:59
Jeg bruger også tit min Ipod til det, dog er mit wi-fi gået lidt i stykker, så jeg kan ikke gå på nettet i skolen, dsb osv. Kun private steder som herhjemme, hos familie osv. Ret irriterende.. *skeptisk*
Men jeg troede også spillene var noget lort, nu har jeg så 6 sider fuld af applikationer, fylder i alt 2½ gb. 😀
Spørgsmål & svar
Der er endnu ikke stillet nogen spørgsmål om dette.
Log ind for at stille et spørgsmål.