TIP : Farmland i Randers har 50% på alt akvarieudstyr.

Indlæg fra det gamle forum, gengivet som arkiv. Er det dit indhold, og vil du have det fjernet eller dit navn gendannet?

Bruger #596767 — 24. november 2012, 10:18

Var forbi farmland forleden og se deres udvalg af rovfisk, og så i den forbindelse at de har 50% på alt akvarieudstyr og akvarier, da de bliver overtaget af Land og Fritid efter nytår.

HBN — 24. november 2012, 11:01

Hvilket jo nok betyder at der er en fiskeforhandler mindre i Randers 🙁

Bruger #346547 — 24. november 2012, 11:09

Men jeg tror lige at Randers kan klare sig-
Host#Unimati#host, alligevel:)

Bruger #596767 — 6. december 2012, 12:00

#3
Ja, unimati er en skide god butik, men deres udvalg af rovfisk er lig nul.
I Farmland var/er der en hel reol dedikeret til rovfisk, og når ens interesser ligger der, så vil man jo komme til at savne det!

God jul!*santa*

ncj — 6. december 2012, 12:40

Det samme gør sig gældende i Farmland i Fredericia.

Schreiber21 — 6. december 2012, 12:42

Hvad så med Horsens? Lukker den også?

ncj — 6. december 2012, 12:47

Jeg tror at Land og Fritid overtager konceptet Farmland,så kun foderstoffer og landbrugs og dyreartikler,ingen levende dyr.

Schreiber21 — 6. december 2012, 12:48

Ahh den i Horsens har ikke 50%. Den forbliver Farmland.

Så det drejer sig kun om Randers og Fredericia - de bliver begge overtaget af Land og Fritid. Dette udsalg har kørt siden starten af November så det er småt med udvalget nu 🙂

axis_mundi — 6. december 2012, 15:06

[citat]#3
Ja, unimati er en skide god butik, men deres udvalg af rovfisk er lig nul.
I Farmland var/er der en hel reol dedikeret til rovfisk, og når ens interesser ligger der, så vil man jo komme til at savne det!

God jul!*santa* [/citat]

Det kunne jo være at Unimati ikke har haft den store lyst til rovfisk når der har været en anden i byen der havde en hel reol til det. Og der af kan man da håbe at han måske vil have større interesse i noget rov når den anden forsvinder. Jeg syntes da Ole normalt er til at snakke med, sidst talte han ok dansk 😀 😀

Spørgsmål & svar

Der er endnu ikke stillet nogen spørgsmål om dette.

Log ind for at stille et spørgsmål.