Ommøblering i baljen igen igen

Indlæg fra det gamle forum, gengivet som arkiv. Er det dit indhold, og vil du have det fjernet eller dit navn gendannet?

Deldoll — 1. oktober 2013, 21:48

Da jeg ikke syntes at indretningen ved sidste omdeko. blev helt i top, syntes jeg lige jeg ville prøve med et nyt forsøg. 😉


Har altid syntes det var lettere da jeg havde det "klassiske" akvarie, så hjørneakvarier er lidt mere en udfordring at
få indrettet så både jeg selv og fiskene får det som man vil 😀

Her er lige et billede af det før



Syntes det var en ok setup, og så alligevel....

Så her er hvad jeg foreløbig er kommet frem til med det nye setup.





Nogle af de ting jeg godt kan lide ved dette setup er at man først og fremmest kan se de utrolig flotte prægninger i stenene der er der naturligt, ud over det
opfører fiskene sig os på en anden måde, man ser mere leg, og de nyder alle de naturlige huler der kommer ved at sætte stenene som de er.

Kom gerne med input.

Sølz — 1. oktober 2013, 23:27

En klar forbedring:o

Hønse — 2. oktober 2013, 08:43

Elsker hjørneakvarier men har desværre ikke selv plads. Synes dit er super flot, og ja den nye opsætning kan jeg bedre lide end den gamle, selvom den nu også er ganske nydelig.

Franz — 2. oktober 2013, 10:40

meget bedre...

susan — 2. oktober 2013, 12:33

det nye sæt op se super godt ud

Meng — 2. oktober 2013, 19:45

Ser supergodt ud med det nye setup 😎

Deldoll — 2. oktober 2013, 22:02

Mange tak 😛

Det fede ved akvariet er at det passer præcis ind i hjørnet i stuen som om jeg byggede det hjørne af huset til akvariet

Spørgsmål & svar

Der er endnu ikke stillet nogen spørgsmål om dette.

Log ind for at stille et spørgsmål.