Klisterfinne?
Indlæg fra det gamle forum, gengivet som arkiv. Er det dit indhold, og vil du have det fjernet eller dit navn gendannet?
frandy — 5. marts 2014, 22:17
Jeg har læst lidt om det, og nogle siger at det kan ske at nogle fisk får det, hvis man kommer bagud med vandskift og vandværdierne er for dårlige.
Jeg plejer at skifte vand hver weekend, sådan ca 25%, men i sidste gang jeg gjorde det (i weekenden) var det 14 dage siden jeg sidst skiftede vand - kan dette være årsagen?
Derudover vil jeg gerne høre, om der er noget galt med denne Sanke sværddrage, for jeg synes dens hoved/pande ser underlig ud - men den opfører dig helt normal!
(håber i kan se den ordentligt, for den flækker rundt i akvariet som om den havde for meget krudt i røven 🙂 )
frandy — 6. marts 2014, 20:38
Flemming Jensen — 7. marts 2014, 06:29
Spørgsmål & svar
Der er endnu ikke stillet nogen spørgsmål om dette.
Log ind for at stille et spørgsmål.