nyligt indkøbt renoverins projekt. (MED FISK)
Indlæg fra det gamle forum, gengivet som arkiv. Er det dit indhold, og vil du have det fjernet eller dit navn gendannet?
Kennethdh20 — 9. marts 2014, 17:46
problemer
hjørnesøjler skal males. ( Vilken maling type må jeg bruge og ikke bruge kan jeg tage spraymaling fra et byggemarked)
der skal skiftes komplet lys agragat da det har ligget i vand og er knækket. (må jeg bruge LED lys i stedet for dem der er)
der er 1 ud af de 2 pumper der virker , så skifter begge to med det samme noget spichelt jeg skal være opmærksom på .
håber at nogle kunne hjælpe mig lidt ..
Mvh Kenneth:D
Dav — 9. marts 2014, 18:27
Kennethdh20 — 9. marts 2014, 18:51
Kennethdh20 — 9. marts 2014, 18:55
Mr.Frog — 9. marts 2014, 19:07
Det bliver da grimt, spraymaling har en grim finish og bliver hurtigt slidt.
Der skal noget godt og blankt maling til, hvis det skal blive pænt og holdbart.
Kennethdh20 — 9. marts 2014, 19:14
Mr.Frog — 9. marts 2014, 19:27
Troede det var stellet udvendigt du mente.
Kennethdh20 — 9. marts 2014, 21:30
Troede det var stellet udvendigt du mente.[/citat]
nej det har nemlig et fint ALU beklædt stil ting. ved ikke lige hvordan det skal beskrives. *blink* men indvendigt er der malet sort på de 4 stolper hvor der sidder pumper i de to af dem og varme i de to andre. så de skal meget gerne males ,
Spørgsmål & svar
Der er endnu ikke stillet nogen spørgsmål om dette.
Log ind for at stille et spørgsmål.