Hvad hedder denne dims?
Indlæg fra det gamle forum, gengivet som arkiv. Er det dit indhold, og vil du have det fjernet eller dit navn gendannet?
Gotti — 15. august 2015, 21:47
Nogle der ved hvad den hedder (dansk eller engelsk).
Endnu bedre nogle der kender et sted hvor man kan købe dimsen?
scn — 15. august 2015, 22:12
Nu er det jo ikke alt man kan købe løst. Hvis ikke du skal lave mange, så køb den førdig. Du ender sikkert med at bruge flere penge på at købe stumper til at lave den end hvis du blot køber en færdig.
Men hvis du er til gør det selv:
http://danishshowguppy.dk/index.php?option=com_content&view=article&id=76%3Adet-at-lave-sin-ejen-tjekkisk-lufthaevet&catid=48%3Agenerelt&Itemid=69&lang=da
Gotti — 16. august 2015, 19:56
Jeg står og skal lave en del, så der er stor forskel om prisen hedder 50-80 kr. pr. stk eller 10-20 kr.
Jeg har kigget en del DIY videoer, med mange sjove måder at lave en hævert på, men jeg vil nu fortrække den sort dims på billedet.
#2 jeg takker for dit svar
RS2600 — 17. august 2015, 11:35
olex2285 — 17. august 2015, 14:02
Gotti — 17. august 2015, 17:33
Jeg synes bare prisen for en færdig tjekkisk hævert er lidt høj, når man kigger på de dele som er brugt. Der går ikke mange kr. til materiale.
#4 det kan være det ender med, jeg også må kaste mig ud i at lave dem selv.
Tror jeg vil købe denne model på ebay (10-12 kr), og så ombyg den med ekstra elektriker rør.
Spørgsmål & svar
Der er endnu ikke stillet nogen spørgsmål om dette.
Log ind for at stille et spørgsmål.