Ny web-shop i Aalborg

Indlæg fra det gamle forum, gengivet som arkiv. Er det dit indhold, og vil du have det fjernet eller dit navn gendannet?

jsn — 11. marts 2007, 18:01

Så er der sku endeligt en forhandlerne i Aalborg, der har fået taget sig sammen og få lavet en web-shop så vi kan se hvad han ligger inde med.
Og samtidig har priserne da vist også fået et pænt nøk ned ad, så vi kan købe foder og udstyr til de samme priser som resten af landet. :e


Men kig da selv priserne og siden ud på
http://shop.malawicarsten.dk/

skod — 11. marts 2007, 19:37

Sådan Carsten!!!! Tillykke med shoppen, den skal nok blive brugt i fremtiden.
Tak til JSN for offentlig gørelsen.
Mvh Gert

gibson — 11. marts 2007, 19:57

Tillykke med den :-)

Der er flere ting på siden jeg aldrig havde set før! :00|

Hotlips — 11. marts 2007, 20:00

Ja den ser fin ud.
Nu er jeg sku nød til at flytte længere væk fra Gistrup,ellers kan jeg jo ikke bruge den webshop. :e
Nogen der vil hjælpe med at flytte akvarier :e

skod — 11. marts 2007, 20:01

#4 Nope! 8)

Hotlips — 11. marts 2007, 20:03

nej jeg tror jeg bliver boende,man får nok ikke kaffe på webshoppen. :p

Dixen — 11. marts 2007, 20:24

Den minder godt nok meget om CC's hjemmeside

gibson — 11. marts 2007, 20:30

CC, west, malawicarsten bruger samme webshop system - så der er en god forklaring :e

THORLEIFDK — 12. marts 2007, 10:10

#1 web-shops findes der mange af men priserne kan da tåle et "nøk" endnu hvis de skal matche disse tilsvarende produkter på denne side........http://www.akva-centret.dk 😉

jsn — 12. marts 2007, 10:35

Ja det er vist nogle af tingene der er en smule billigere. 🙂

Men er det ikke en hobby side.?
Det har sikkert også noget at sige ang hvad der skal tjenes. :e
Men jo flere jo bedre, det kan kun give bedre priser til forbrugeren :e :e

Men de bør nok lige kigge lidt på farverne på siden

THORLEIFDK — 13. marts 2007, 15:45

#10 det kan da godt være at det er en "smule" billigere 🙂 men tænk du lige over hvad det har at sige for en forbruger på års-basis!og det står naturlig i den enkeltes magt at selv at vælge,men når jeg nu ser på priser rundt omkring så ved jeg jo godt HVOR jeg skal handle...og jeg tror såment IKKE det er ment som en hobbyside!jeg tror faktisk det er ment som noget seriøst,der gerne vil noget "proffesionelt" til livs i form af for høje priser!og ja,jo flere jo bedre,da det giver lavere priser!og der er det jo sådan set ligegyldigt hvordan siden ser ud,da det jo IKKE ændre på produktet i sin helhed 😉
mvh
Carsten.

jsn — 13. marts 2007, 21:59

Nu ved jeg ikke om du kender folkene bag siden, men dette skal ikke tages personligt.!!!!

Men jeg vil føle mig mere sikker og med tilbøjelig til at handle hos en web-shop der ser prof. lavet, end en hvor det ligner at et barn har leget med sine farvelade kridt.
En hjemmeside / web-shop er foretningens ansigt ud af til, så dur det ikke at have en side som ligner p..
Men et stort plus er da at de er med til at presse priserne :e
Et andet plus er at også de kan finde ud af at overholde lovgivningen ang. returret, dem er der langt imellem :e

jan — 14. marts 2007, 01:24

Nu har priser også noget med omkostninger at gøre 😉

THORLEIFDK — 14. marts 2007, 16:06

#12 tja vi kan da godt diskutere hvordan den ser ud,men hovedsagen er vel produkterne i sig selv!og som du jo også siger så er der det med returret osv. og så eks.vis også at du jo kan betale med visa dankort mm. det kræver jo så også en vis godkendelse osv osv osv...men lad os nu se,jeg tror jo at jeg ikke er den eneste der handler der!og så er der jo også lige det at der i samme landsdel er ved at åbne en større butik,mon ik ogå det har noget at sige?!?
#13 priser har har IKKE KUN noget med omkostninger at gøre!det har OGSÅ noget med fortjeneste at gøre 😉 😉
mvh
Carsten.

vedelsby — 14. marts 2007, 16:26

Sælger Carsten ikke Pangea baggrunde?

Blind — 14. marts 2007, 16:42

Kan slet ikke se problemet med at siden ser lidt tam ud når varen bare er iorden og det har været helt ok hver gang jeg har handlet der+priserne er også ok.
Stig

Spørgsmål & svar

Der er endnu ikke stillet nogen spørgsmål om dette.

Log ind for at stille et spørgsmål.