Verdens dårligste akvarist!!

Indlæg fra det gamle forum, gengivet som arkiv. Er det dit indhold, og vil du have det fjernet eller dit navn gendannet?

idaw — 17. august 2007, 09:58

Det må så være mig!!
Er TUDE færdig...

Igår fandt jeg en krabbe på gulvet, helt tørret ud:(
Idag fandt jeg så min elskede hummer på bunden af hans akvarie:(

Altså;(

darmann — 17. august 2007, 10:02

ja det er surt vi mistede også vores malawikrabbe for noget tid siden det var et sagn for os alle men hop på vognen og kør vidre

Med venlig hilsen
Darmann
horsensakvarieklub.dk

Bruger #823513 — 17. august 2007, 10:13

ja på den igen.....
afsted det gik....

De bedste hilsner
Renè Svenson NU farmand til Zander.

Kareelia — 17. august 2007, 10:20

Øv!
Vi føler med dig!
Vi har alle været der!

Dont give up!

😮) 😮) 😮)

Med venlig hilsen
Karina

ekaxe — 17. august 2007, 10:23

Ja man lærer jo lidt, på den igen og luk akvariet. Jeg har også engang fanget mer´eller mindre levende Kuhliål i gulvtæppet.

Mvh.
Erik Kaxe

Finkeldinken — 17. august 2007, 17:51

Nååårh...ØV, det er bare så træls, når den slags sker...
Jeg har lige mistet en lille botia kubotai til tørkedøden i forbindelse med flytning til nyt akvarium. 🙁
Du er ikke Verdens dårligste akvarist, ikke med mindre, vi alle deler den titel! 😉
Op med hovedet, lav de rettelser i dit setup som du mener der skal til for at undgå en gentagelse, og så krydser vi findgre for, at du slipper for flere sure oplevelser af den slags i lang tid fremover.

De bedste hilsner
Lise

Jacob — 17. august 2007, 17:58

Jep op på hesten igen 🙂

mvh

Jacob

Bruger #351400 — 17. august 2007, 18:23

Ja som de andre siger... op igen, forleden fandt jeg en elskede reje på gulvet, fuldstændig udtørret ;(

Hilsen
Anders

Soulen — 17. august 2007, 18:40

tja jeg kan også være med min blå gurami han død i onsdags. men op på hesten igen vi falder ikke så let. skal selv have en ny han i morgen eller søndag hvis jeg kan nå det. så måske først mandag

Mvh.
Heine Espersen planetfish.dk

idaw — 17. august 2007, 20:45

Hej alle. Tak for jeres søde svar:)

Ja, det er jo desværre sådan det kan gå... Hummeren var bare en af mine klart ynglinge, han var så sjov at se på🙂

Mvh Ida.

Spørgsmål & svar

Der er endnu ikke stillet nogen spørgsmål om dette.

Log ind for at stille et spørgsmål.