Reflaktor til selvbyg

Indlæg fra det gamle forum, gengivet som arkiv. Er det dit indhold, og vil du have det fjernet eller dit navn gendannet?

Soulen — 18. januar 2007, 17:31

nu haj jeg læst en del atikler og er ved at montere 2 18w t8 i mit 128L effectline akvarie. jeg har s¨købt en reflektor til den ene at dem som er monteret. men hvor helvede finder jeg dem man kalder mågevings type? vil gerne have nogle links til dem der sælger denne type fks ved cc, akvarieudstyr, akvarie west men hvor kan jeg købe dem ud over de vente steder og skal bruge nogle links da jeg fatter brikker af mågevings typen 😛

Mvh.
Heine Espersen

Ravnox — 18. januar 2007, 22:38

Ikke helt med på hva du mener men, her er et link til en reflektor med mågevinge: http://www.e-akvariet.dk/product_info.php?cPath=21&products_id=166
Mågevingen er en slags clips der klemmes på røret, clipsen holder så en reflektor (spejlfolie) der sender lyset den rigtige vej.

--- niels

Morten Lyngsaa — 19. januar 2007, 04:15

Mågevingen er IKKE en slags clips, det er reflektoren der har form som et m.
Mvh.
Morten Lyngsaa

Spørgsmål & svar

Der er endnu ikke stillet nogen spørgsmål om dette.

Log ind for at stille et spørgsmål.