Akvarie indbygget i et stuebord.
Indlæg fra det gamle forum, gengivet som arkiv. Er det dit indhold, og vil du have det fjernet eller dit navn gendannet?
Mads Pape — 21. august 2006, 11:52
Min ven og jeg, har længe gået og tænkt på at lave/købe et arkvarie, som er indbygget i et stuebord (sådan et man har på væreslet, og vi ville høre jer, om der tilfældigvis er nogle af jer, som ved hvordan man kan lave sådan et, eller om man kan købe et på nettet. Vi ville blive rigtig glade for jeres hjælp, da vi synes det er en genial idé til et fedt akvarie.
Hilsen
Mads Pape og Rasmus Andersen
P.S Fatter i ikke hvad jeg mener, kan jeg måske senere uploade et billede af et bord vi har set i en bog.
Steffen Kbh — 21. august 2006, 11:57
Hver gang man sætter en kop eller et glas fra sig, må det lyde som et tordenskrald for fiskene i sådan et bord. Og det bliver ekstremt svært at holde og indrette hvis resultatet skal leve op til arbejdsindsatsen.
Vh.
Steffen Kbh
Kareelia — 21. august 2006, 12:01
Dt ser fedt ud, og det må være lidt af en opgave at løse ting med vandbalancen deri, men fedt det er det..
Nok ikke så fedt at være en af de fisk der bor i bordet efter der er skålet rundt om bordet.. 😉
Med venlig hilsen
Karina
Mads Pape — 21. august 2006, 15:03
Tror du fiskene tager skade af det, hvis man ligger nogle dækservietter eller lign. på ?
Hilsen
Mads Pape
Mads Pape — 21. august 2006, 15:17
Ja det er det billede 😉
Hilsen
Mads Pape
Soulen — 21. august 2006, 16:05
Mvh.
Heine
Opfer — 21. august 2006, 18:28
De bedste hilsner
Opfer
Mads Pape — 21. august 2006, 19:59
- Jeg skaffer billedet så hurtigt jeg kan 😉
Hilsen
Mads Pape
Lois — 21. august 2006, 21:11
http://www.rollis-aquarium.de/xt/xt/product_info.php/info/p201_Tischaquarium-Serie-2006-22.html
Med venlig hilsen
Lola
Opfer — 21. august 2006, 23:14
De bedste hilsner
Opfer
Spørgsmål & svar
Der er endnu ikke stillet nogen spørgsmål om dette.
Log ind for at stille et spørgsmål.