Når alt går galt.... og alligevel ender godt
Indlæg fra det gamle forum, gengivet som arkiv. Er det dit indhold, og vil du have det fjernet eller dit navn gendannet?
C-lotte — 7. januar 2006, 10:26
Men den kommer i en boks med en masse akvarievand, som skal med ned for starte akvariet op igen. Så langt så godt.
Da de så efter to timer skal have den over i det andet akvarie, så starter de med at komme koldt frisk vand i akvariet. Derefter hælder de gibbicepsen og akvarievandet derop. De finder ud af at boksen med mallen er temmelig nedkølet efter den lange tur og tænker at det nok ikke har været så smart at komme koldt vand i tanken. Derefter ser den udviklingshæmme pige, at mallen virker underlig for derefter at flyde ovenpå med maven opad. De venter lidt og ser om den kommer sig i det kolde vand, men den virker helt død. Den udviklingshæmmet pige tager den op, kæler lidt med den og så lægger de den i en sæk og derefter i en kasse, da den jo skal begraves. Mens de sætter ting på plads, står kassen ved en radiator.
Efter 1 time, kommer der en dame på besøg. Den udviklingshæmmet pige vil forfærdelig gerne vise hende den døde malle. Hun åbner kassen, tager posen og så begynder posen at sprælle. De får åbnet, hælder den omtumlet fisk ned i tanken. Den suger sig straks fast på glasset og har det godt igen. Flere timer efter var den stadig helt ok, så mon ikke den har overlevet sin værste rejse nogensinde. Den udviklingshæmmet pige blev i hvertfald glad for at se den i live igen.
Med venlig hilsen
Charlotte
hustler west på — 7. januar 2006, 10:30
Mvh.
Hr. Jonas Erbs
Anti-Pjerrot — 7. januar 2006, 10:47
Men det er altid godt når sådan et "mirakel" sker, og gør en i godt humør 🙂
Mvh.
Anti-Pjerrot
kobberkbh — 7. januar 2006, 11:58
De bedste hilsner
kobberkbh
CatfishDK — 7. januar 2006, 12:49
Mvh.
Liz Hansen
hannah — 7. januar 2006, 14:11
Mvh. Hannah
Spørgsmål & svar
Der er endnu ikke stillet nogen spørgsmål om dette.
Log ind for at stille et spørgsmål.