kampfisk spiser planter?
Indlæg fra det gamle forum, gengivet som arkiv. Er det dit indhold, og vil du have det fjernet eller dit navn gendannet?
pernille-nulle — 4. maj 2008, 13:20
Alexander — 4. maj 2008, 14:09
Men jeg har da aldrig hørt om at kampfisk skulle spise planter! Tror du ikke det er hendes sugemalle?
tetracrusta — 4. maj 2008, 14:46
planter kommer også til at ligne der er blivet spist af dem hvis der ikke bliver gødet og de ikke får nok lys.
jeg stoler ikke rigtigt på forhandler der handler med andet end fisk,
de fleste af dem aner ikke end skid 🙂
Alexander — 4. maj 2008, 15:18
Alexander — 4. maj 2008, 15:18
Braka — 4. maj 2008, 15:19
Tror du ikke forhandleren har sagt 3 dage og ikke tre uger? ellers skal vedkommende da godt nok have frataget sine rettigheder til at handle med dyr!
Jeg har i øvrigt aldrig hørt om kampfisk der spiste planter før. Min ville knap nok tage flagefoder.
rozzzna — 4. maj 2008, 16:05
kampfisk er ikke planteædere, så deet kan ikke være den.. hvilke andre fisk har hun? desuden er det rent ud sagt noget bull at fisk får forgiftning hvis de æder planter.. hvad så med de planteædende fisk???
vi har brug for disse oplysninger for at kunne hjælpe mere med problemet:
1. hvilke andre fisk har din veninde i sit akvarium, foruden kampfisken?
2. hvad fodrer hun med?
3. hvilken dyrehandel fortalte hende det pjat?!! .... ( skal besvares på PM )
pernille-nulle — 5. maj 2008, 18:14
pernille-nulle — 5. maj 2008, 18:15
toft — 5. maj 2008, 18:15
rozzzna — 5. maj 2008, 18:19
ja kampfisk æder rejer.. det havde du måske fundet ud af ved at søge lidt i forummet på kampfisk og rejer
Spørgsmål & svar
Der er endnu ikke stillet nogen spørgsmål om dette.
Log ind for at stille et spørgsmål.