Får et 530 L. akvarie på søndag :D men?
Indlæg fra det gamle forum, gengivet som arkiv. Er det dit indhold, og vil du have det fjernet eller dit navn gendannet?
-paw- — 10. april 2009, 21:44
Der er klippe baggrund med og det siddet i, men hvordan kan jeg ellers indrettet det nogen forslag? (vil meget gerne se billeder af jeres 530 l. akvarier) 😉 og hvad kunne jeg putte i af fisk? Har da også selv nogen ideer men kunne være sjovt at hører andres også 🙂
på forhånd tak:)
Proplayer — 10. april 2009, 21:47
-paw- — 10. april 2009, 22:42
jacob — 10. april 2009, 22:43
Sølz — 10. april 2009, 23:20
Man MÅ da have gjort sig nogle overvejelser FØR man bruger penge, energi o.s.v. på så mange liter vand og de fisk der skal i baljen. Eller er det mig, der er helt ved siden af??????😉🙁*blink*
Og paw - du skriver, at du selv har nogle ideer, men efterlyser samtidig andres ideer. Det ville temmeligt meget nemmere for folk, som ønsker at komme med forslag til dig, hvis du beskrev, hvad du selv har tænkt på til dette akvarium.
NielsL — 10. april 2009, 23:33
Kim — 10. april 2009, 23:39
Bruger #936237 — 11. april 2009, 08:58
Jeg synes omvendt det ville være underligt, at vågne op med en fikseret ide om, at man vil have lige den og den fisk.
Jeg synes da det normale ville være, at få en bred ide om, at man gerne ville have et akvarium og så pejler man sig ind afhængigt af omgivelsernes påvirkning og forhandlerens udvalg og tilbud.
Men det vil jo være så forskelligt som der er forskellige mennesker, men at der lige skulle være enkelt taktik, som er mere rigtig end andre virker fjollet.
Spørgsmål & svar
Der er endnu ikke stillet nogen spørgsmål om dette.
Log ind for at stille et spørgsmål.