Næste nyt Akvarie

Indlæg fra det gamle forum, gengivet som arkiv. Er det dit indhold, og vil du have det fjernet eller dit navn gendannet?

Fliks — 18. maj 2009, 12:06

Hej

Jeg har lavet en stor rokade i mit 250 L akvarie hvor jeg opdagede at stortset alle mine fisk er væk. så nu er det nu hvis jeg skal lave om på de fisk jeg har. Derfor vil jeg meget gerne have forslag til fiske sammen sætning. jeg kan ikke lide Scalar og er har allerede et par sommerfulge cichlider som jeg synes er flotte. 😀

JMilling — 21. maj 2009, 17:48

Sommerfuglecichlider er jo ret fredelige så et par pæne selskabsfisk ville vel gå an, går selv med tanker i den stil til mit eget akvarium.

Tobiasmor — 21. maj 2009, 20:04

#1

Jeg ved ikke ,om der ikke også skulle være plads til et par apistogramma, men hvis der kan er det en super fisk.

Jeg har selv kakaduerne

Fliks — 25. maj 2009, 07:22

Hej

jeg var i neon fisken i torsdag og besluttede mig for at købe en stime "øksefisk" og to Kill. det ser super godt du.😎

mardini — 25. maj 2009, 08:31

Hejsan
Bolivianske sommerfugle er fredelige. Jeg har et par gående sammen med 1.1 apistpogramma viejita og det er yderst velfungerende. Ellers er laetecara dorsiger et spændende og fredeligt bekendtsakb.

Spørgsmål & svar

Der er endnu ikke stillet nogen spørgsmål om dette.

Log ind for at stille et spørgsmål.